петок, април 16, 2021

Најнови вести

АКТУЕЛНО

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

ЗА ГРАЃАНИТЕ

ГРАЃАНИТЕ VS ПОЛИТИЧАРИТЕ

ГЛАСОТ НА ЈАВНОСТА

Лукароски: Мицкоски се фали ќе продолжеле со блокади во Собранието, новинарите ги осудуваат сите партии?!

Мицкоски се фали (!?) дека ќе продолжеле со блокади во Собранието... Со тоа ќе докажуваат дека СДСМ не може да обезбеди кворум кога има...

Лукароски: „Недопирливиот“ Сашо Мијалков е обвинет/осомничен уште во предметите: „Титаник 2“, „Тортура“, „Империја“, „Плацовите на Водно“

Пресуда: НОВИ 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА САШО МИЈАЛКОВ за предметот „Трезор“! И тоа не е сè... „Недопирливиот“ Сашо Мијалков е обвинет/осомничен уште во предметите: „Титаник 2“ „Тортура“ „Империја“ „Плацовите на...

Милошески: Антонио „Тута Бугарин“ во Германија е осуден за фалсификување на исправи – осудете го!

Антонио Милошоски е главниот извор на дезинформации и лажни вести во државава. Човекот не можи да навтаса од дезинформирање, власта не можи да стигни...

Милошески: Да, господине Мицкоски, секако дека можеше поинаку да не блокираше Димитриеска – Кочоска

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски за починатите од ковид-19: „Сѐ повеќе добри луѓе си заминуваат, и секако прашањето кое останува да нѐ мачи, дали можеше...

Лукароски: Борисов ќе има одврзани раце да води ‘европска’, а не ‘балканска’ политика!

На изборите во Бугарија, ВМРО на Каракачанов можно е да го помине изборниот праг од 4% освоени гласови... Сепак, добро е што 'би можело и...

СТАВ

АНАЛИЗА

Истражување: За физички неактивните, веројатноста да починат од Ковид-19 е поголема

Меѓу луѓето што барем еднаш биле болни од Ковид-19, претходната физичка неактивност е поврзана со многу потешки симптоми и поголема опасност од смрт, покажува...

Студија: Петпати поголема веројатност за зараза од оние кои прележале Ковид-19, околу 10 проценти...

Студија спроведена врз 3.000 млади американски маринци кои немале Ковид-19, покажа дека е петпати поголема веројатност да се заразат од оние кои ја прележале...

Европол: Албанија извор на дрога, пратките со канабис се транспортираат главно по морски пат...

Албанија останува главен извор на трговија со канабис во Европската унија и претставува закана за европската економија и општество. Ова е констатацијата содржана во последниот...

Потребни ли им се ковид пасоши на Европејците?

Ковид – сертификатите“ може да се користат за да им се помогне на луѓето да се вратат како гледачи на местата со голем број...

ЕВРОМЕТАР: Мнозинството граѓани на референдум би гласале „за“ влез на Северна Македонија во ЕУ

Продолжува трендот на зголемување на процентот на граѓани кои остануваат силни поддржувачи на Европската Унија. Зголемен е процентот на оние кои сметаат дека членството...

Најнова студија открива: Сончевата светлина ја деактивира короната

Новото истражување на научниците покажа дека сончевата светлина го инактивира вирусот корона осум пати побрзо во експериментални услови отколку што е предвидено со теоретските...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

Следете не