четврток, јануари 23, 2020

ЕУ амбасадорите на средба со Спасовски; Бараат политички дијалог, реформи и исполнување на Преспанскиот...

Силна поддршка за продолжувањето на реформите, за почитувањето на Преспанскиот договор и добрососедските односи, за политиките на дијалог, во пресрет на очекувањата за напредок...

Лазаревски за „Дрисла“: Италијанскиот концесионер со кого потпиша Коце Трајановски ништо не исполнил од...

Со депонијата Дрисла повторно ќе управува Градот Скопје што значи дека ние граѓаните повторно сме сопственици на градската депонија. По деветгодишно сомнително функционирање и...

Спасовски на средбата со Здружението на судии: Низ дијалог и инклузивен процес ќе дојдеме...

Премиерот  на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска прими Делегација на Здружение на судии предводена од претседателот на здружението д-р Џемали Саити. На средбата...

(ВИДЕО) УБ тема: Како до подобра уредба која ќе стимулира купување на нови автомобили

Денеска во Утрински брифинг, Сашо Ордановски заедно со долгогодишниот новинар кој што се занимава со автомобилизмот, Агрон Сулејман, разговараа за новиот Закон за данок...

Димитриев во УБ: Не ни треба „Пржинската влада“, таа создава конфликти

Емил Димитриев, „пржинскиот премиер“ беше гостин во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“, кој наместо премиер – 100 дена, остана премиер 16 месеци. -Тоа се случи...

Тортевски: Во СЈО ги следеле кога влегле, излегле, со кого се сретнале и со...

Адвокатот Александар Тортевски, кој своевремено извесен период беше ангажиран како советник на некогашното Специјално јавно обвинителство, смета дека поранешните специјални обвинители треба да останат...

Масевска по одложувањето на “Рекет: Ако адвокатите на Јанева не се појават во понеделник...

Денешното рочиште за случајот “Рекет” се одложи, бидејќи во судница екс специјалната обвинителка Катица Јанева беше сама, односно нејзините адвокати не се појавија. Адвокатот Дељо...

Според ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните на Република Македонија ја земаат најниската просечна плата на Балканот

"Граѓаните на Република Македонија ја земаат најниската просечна плата на Балканот и меѓу најниските во Европа. Повеќе од половина милион македонски граѓани денот го...

Петров од трибината Агенда 20-24 : Потребно e сите заеднички да го создадеме македонскиот...

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров на програмската трибина на СДСМ  во Тетово на којашто се дебатираше за мерки за намалување на загадувањето на воздухот,...

Макрадули: 45 јавни објекти во 2019 добија еколошко затоплување

Во областа на заштитата на животната средина и борбата против загадувањето има видливи поместувања, свесноста е поголема, но потребно е вложување во начинот на...

Последни вести

Избор на уредникот