петок, август 14, 2020

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија. -Околу полноќ голем број граѓани се јавија да...

Николовски: Наместо да учат од грешките, колегите од ВМРО-ДПМНЕ покажуваат деструктивно однесувањe

Генералниот секретар на СДСМ и, сега веќе, пратеник во новото Собрание Љупчо Николовски се произнесе по повод информацијата дека ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со...

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не знаат зошто се дојдени во резиденцијата на Пендаровски

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со претседателот на партијата Христијан Мицкоски се упати и моментално се наоѓа во резиденцијата на претседателот на државата Стево...

89-годишниот Андон е најстариот пациент кој го победи корона вирусот

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот фејсбук профил сподели дека Андон Атанасов има 89 години и е највозрасниот пациент кој го победи корона...

Пендаровски: Мое е да го дадам мандатот, на мандатарот е да покаже дека има...

Претседателот на државата Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на Зоран Заев, бидејќи...

Пронајден труп во водите на Пчиња кај Катланово

На 12.08.2020 во 10.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Катланово, под мостот, во непосредна близина на црквата „Св.Недела“, било забележано човечко...

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ донесе заклучок дека од овој момент ги замрзнува односите и комуникацијата со претседателот Стево Пендаровски и ќе ги преиспита политиките во однос на...

Николовски: Целите на новата Влада се јасни, но со себе носат и големи предизвици

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска го доби мандатот за составување нова Влада, од претседателот на државата Стево Пендаровски. Ред, работа, дисциплина и отчетност ќе се одлика на новите...

СДСМ: Мицкоски е очаен во обидите да најде алиби за поразот

Очајни се обидите на губитникот Христијан Мицкоски да пронајде алиби за третиот негов последователен пораз на изборно соочување, порачаа од СДСМ. Согласно уставот, претседателот Зоран...

Корисниците на парични права од социјална и детска заштита кои биле клиенти на Еуростандард...

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките...

Последни вести

Избор на уредникот