Како што информира полицијата вчера нешто 22 часот во СВР Скопје од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен С.М.(22) од Скопје со повреда од остар предмет.

Повредениот, според МВР, се здобил со повреда во близина на трговски центар на подрачјето на Карпош.

Се работи на расчистување на случајот.