Во фирма на булеварот „Србија“ бил пронајден починат Д.С.(23) од Скопје.

Полицијата за случајот добила пријава од Итната медицинска помош.

Лекарите констатирале смрт без траги на насилство и за настанот бил известен трудов инспектор. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.