На 13.01.2022 во 18.50 часот било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“, Г.А.(40) од с.Стајковци, кој управувал патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

На местото на несреќата возачот им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Запрете го растот на габични инфекции и ослободете се од чешањето на едноставен начин.
Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.