На 19.11.2023 во 14:20 часот во СВР Куманово Д.Т.(41) од Куманово пријавил дека на 08.11.2023, извршувајќи работни задачи во фабрика во населба Карпош, Куманово, се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Куманово.

Увид извршила увидна екипа од СВР Куманово.