Петгодишно девојче исчезнало вчера околу 16.20 часот во паркот Сарај.

Како што објави МВР, веднаш презеле мерки, па околу 18.15 часот детето било пронјадено.

Претходно, од полицијата информираа дека се трага по девојче со руса долга коса, облечено во розово фустанче и розови чевли