Синоќа во 23.40 часот во Крива Паланка, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка ги лишиле од слобода М.Б.(22) од Крива Паланка и С.З.(29), И.Д.(27), И.А.(22) и С.А.(23), сите од Куманово, затоа што при преглед кај нив билe пронајдени марихуана и ризли.

Од МВР денеска најавија дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.