На 01.06.2024 во 23:28 часот во СВР Штип било пријавено дека во Кочани, Ј.А.(62) од Кочани се самозадоволувал пред малолетничка, а во еден момент ја допрел и по телото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.