Вчера вечер во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Драчево, 83-годишниот К.Ј. од Скопје допирал по телото малолетничка од Скопје, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.