среда, јануари 29, 2020

Тортевски: Во СЈО ги следеле кога влегле, излегле, со кого се сретнале и со...

Адвокатот Александар Тортевски, кој своевремено извесен период беше ангажиран како советник на некогашното Специјално јавно обвинителство, смета дека поранешните специјални обвинители треба да останат...

(ВИДЕО) Латас призна дека бил дел од партиските структури на ВМРО -ДПМНЕ?

Поранешниот уредник и водител на вестите на ТВ Сител, Драган Павловиќ Латас во вчерашното гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа...

СДСМ: Уште една исчадена петарда во рацете на ВМРО-ДПМНЕ и Јанушев

"Без понуда, без програма на помалку од 100 дена пред избори, ВМРО-ДПМНЕ целосно потона во матрицата на лажни вести, измислици и конструирани случаи. Таква беше...

Северна Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Северна Македонија ќе стане 30. членка на НАТО пред предвремените парламентарни избори, кои според договорот треба да се одржат на 12 април. Шпанската Влада,...

Заев: Зад Законот за ЈО стојат ЕУ и САД, апсурдни се нападите на Мицкоски...

Одговор на новинарско прашање – реакција на прес конференцијата на Христијан Мицкоски П1: Мицкоски вели на маса не седнуваме додека не ги прифатите нашите забелешки? Прво,...

Герберих: Заев и Ципрас ја ризикуваа својата егзистенција за Преспанскиот договор

Владеењето на правото мора да се случи доколку Северна Македонија сака да влезе во ЕУ, вели германскиот амбасадор Томас Герберих за Алфа Тв. Не е...

Меркел: Македонија и Албанија преговорите да ги почнат во Март

Германската канцеларка Ангела Меркел по денешната средба со премиерот на Албанија, Еди Рама порача дека ќе настојува „на следниот самит на ЕУ во март...

А1Он ѝ порачаа на Мизрахи да внимава на речникот и на квалификациите кон новинарите

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи го демантира текстот на порталот А1он со наслов „Мизрахи ја назначи советничката на Груевски за шеф на...

Сугарески: Уште еднаш ВМРО-ДПМНЕ покажа неконструктивност во Парламентот, блокирајќи го Законот за легализација

Уште еднаш ВМРО-ДПМНЕ покажа неконструктивност во Парламентот, блокирајќи го Законот за легализација, вели министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. "Свесно, преку илјада амандмани беа...

Заев од Радовиш: Веруваме во младите и преку конкретни мерки креираме подобри услови за...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вчера се сретна со младите од СДММ Радовиш. На средбата претседателот Заев потенцираше дека официјалните мерки и спроведените реформи се...

Последни вести

Избор на уредникот