недела, септември 20, 2020

Јанкулоска оди во затвор за “Тенк”

Врховниот суд на Република Северна Македонија ги потврди пресудите на Апелациониот суд Скопје и ги одби барањата за вонредно преиспитување на правосилна пресуда, поднесени...

Нов зам.министер за финансии ќе биде Димитар Ковачевски?

Добро упатени извори за И-портал потврдуваат дека нов заменик министер за финансии ќе биде проф. доктор Димитар Ковачевски. Ковачевски својата кариера ја започна во Македонски телеком каде беше...

Директорот на ТВ Алфа во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ: Разговарал за велосипедизам

Директорот на Алфа телевизија Јани Бојаџи денеска попладнето беше во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Ова го сведочат медиумите кои беа на настанот на кој...

Ова се сите донесени одлуки на денешната седница на Владата!

Владата на Република Северна Македонија на денешната 4-та седница ги разгледа и усвои заклучоците на Главниот координативен кризен штаб донесувајќи соодветни одлуки и тоа: -...

Николовски: Во кабинетот очекувам неколку луѓе кои напуштаат значајни и добро платени позиции надвор...

Ќе се избориме за функционален систем и фер општество, затоа што на овие и на идните генерации мора да им покажеме решителност и одлучност...

(ВИДЕО) Ефтов „го масакрира“ Мицкоски: Да им дава на гласачите по 1.000 евра нема...

Ова веќе не е хумано - Ефтов го масакрира Мицкоски. „Човекот не го гласаат во неговото маало, комшиите не гласаат за него. Губи на своето...

Николовски: Новата Влада отвора длабинска и неселективна борба и фронт против криминалот и корупцијата

Новата Влада отвора длабинска и неселективна борба и фронт против криминалот и корупцијата. Граѓаните имаат право да знаат како се трошат нивните буџетски пари...

Жан Митрев за Сител: Сакав да му помогнам, но го избра најстрашниот пат, нека...

Пробував да му помогнам, но беше тргнат по погрешен пат. Нека си ја сноси одговорноста, вели кардиохирургот Жан Митрев, откако германските медиуми објавија дека...

Николовски: Како што јас сум можел да не користам службена картичка како министер и...

„Новата Влада отвора длабинска и неселективна борба и фронт против криминалот и корупцијата. Граѓаните имаат право да знаат како се трошат нивните буџетски пари...

“Врие” полиција на скопските улици!

Вечерва полиција има на речиси сите булевари и поголеми улици во Скопје. Се казнуваат моторџии и возачи кои не почитуваат закон. Очигледно министерот Оливер Спасовски...

Последни вести

Избор на уредникот