На 10.03.2024 во 22.10 часот кај место викано „Спасена“ во с.Крстов Дол, кривопаланечко, полициски службеници ги привеле Н.Д.(20) и еден малолетник, двајцата од Република Србија, затоа што незаконски престојувале во државата. Тие биле предадени на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.