Синоќа, во 19.20 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Христијан Тодоровски-Карпош во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „хјундаи“, со скопски регистраски ознаки, управувано од М. Р. (71) од Скопје, и патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф. Е. (24) од с. Арачиново, Скопско.

Во несреќата тешки телесни повреди добила М. Р., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ – Скопје.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.