СВР Скопје поднесе кривична пријава против две лица, двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 02.10.2023 на крстосница од Качанички пат со бул.„Словенија“ во Скопје, пријавените физички нападнале полициски службеници.