Деновиве ќе преовладува значително облачно време со појава на магла и ниска облачност по котлините и речните долини.

Повремен локален дожд ќе има во среда, а потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и се потопло.

Температурите ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика постепено топење на снежната покривка.
ухмр