Првичните информации околу страшната сообраќајна несреќа на македонскиот автобус во Бугарија ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден.

Портпаролката на обвинителството на Бугарија, Сијка Милева за ТВ21 потврди дека утре во 11 часот ќе има прес конференција.