Хуманоста никогаш не му била далечна или непозната.
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и кандидат за пратеник и коносител во Изборната единица 3, Љупчо Николовски денеска ги израдува децата од Домот “11 Октомври”.
436879741_965775731582930_3390392772373894782_n
-Детската насмевка и детската радост не се заменливи со ништо на овој свет. А за дечињата од домот “11 Октомври” секогаш имам срце полно радост. Како и секоја година така и оваа решив сите годишни дневници да ги донирам токму за овие дечиња, на кои им требаат еднакви можности за раст, развој и среќа во животот. Со мојот мал придонес ќе им овозможам пролетен излет за велигденските и првомајските празници, порача Николовски и упати голема благодарност за честа и признанието што домот “11 Октомври” денеска му го додели.
437121309_965775774916259_5871985524715794393_n
– Да помагаме секогаш кога можеме, да бидеме хумани. Секое дете заслужува насмевка на лицето во убавите празнични денови, дециден е Николовски.
438078315_965775814916255_2571715974208962639_n437660901_965775834916253_3643430002084705551_n437517627_965775888249581_7059298676268647153_n437110222_965775704916266_8096001491801351639_n