Завчера во 19.50 часот во СВР Скопје, 35-годишната Е.Д. од Скопје пријавила дека малолетник од Скопје извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.