Педесети седумгодишниот скопјанец Ф.Р, вчера вечерта во Полициската станица Гази Баба пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка З.Р.(15).

Од Министертвото за внатрешни работи соопштуваат дека се преземаат соодветни мерки за пронаоѓање на малолетното девојче.