Завчера попладне, во 16.15 часот во Полициското одделение Мирковци, 53-годишниот Љ.К. од село Кучевиште, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка, 16-годишната И.К., извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.