Завчера во СВР Скопје било пријавено дека кај Клиника за психијатрија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при изведување на градежни работи – вршење на ископ, била пронајдена коска, најверојатно човечка, на место каде порано имало гробишта.

Излезено било на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје и известен бил јавен обвинител.