Извршител завчера претпладне бил физички нападнат на своето работно место во Центар.

Како што информираа од полицијата, во дневниот билтен, вчера во 12.50 часот во СВР Скопје, С.П.И.(50) од Скопје пријавил дека околу 11.20 часот на работното место во канцеларија на извршител на подрачје на Центар во Скопје бил физички нападнат од С.Т.(46) од Македонски Брод. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.