Вчера на патот граничени премин Деве Баир – Крива Паланка, на местото викано Торанички пат, полицијата го привела И.К.(45) од Велес. При преглед во возило „ауди“ со германски цол таблици, кое го управувал, биле пронајдени и одземени 12 мобилни телефони за кои не поседувал документација.

Лицето било предадено во полициската станица Крива Паланка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.