На 02.10.2021 во 16,30 часот на подрачје на Гази баба од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Д.Т.(24) од сeло Марино.

Истиот е уапсен поради постоење основано сомнение дека сторил кривични дела „тешка кражба” и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста” казниви по чл.236 и чл.383, а при претрес во неговиот дом бил пронајден амфетамин и табакера со остатоци од прашкаста материја.

По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.