Кај возач од Битолабило констатирано присуство на 4.03 промили алкохол во акциски контроли во областа на сообраќајот што ги спроведува МВР. Како што соопшти МВР, на територијата на СВР Битола биле контролирани 135 возила од кои 23 биле упатени на технички преглед.

– Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, се вели во соопштението од МВР.