На 22.11.2022 во 11.27 часот во Полициската станица Кичево, од Медицински центар Кичево било пријавено дека кај нив бил донесен В.С.(60) од Кичево, со повреди од каснување од куче.

Полициски службеници излегле на местото и по преземени мерки било утврдено дека на 21.11.2022 во дворот на семејната куќа во с.Козичино, кичевско, В.С. бил каснат од куче раса „кангал“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.