адворешна канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Л.З.(68) од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање моторно возило“. На 17.06.2024 пријавениот во населбата Долно Грамаѓе го одзел клучот од патничкото возило на С.П., по што противправно го одзел и возило.