Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Н.А.(43) од Ранковце поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“. На 19.03.2024 во семејниот дом, пријавениот со тврди предмети и физички ги нападнал неговиот син и неговата невенчана сопруга и им нанел повреди.