Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Д.Н.(34) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 11.01.2024, пријавениот физички го нападнал В.С. од Крива Паланка и му нанел повреди.