На 03.03.2024 во 18.00 часот во СВР Скопје, С.Л.(59) од кривопаланечко пријавил дека на бул.„Гоце Делчев“ на подрачјето на Центар во Скопје едно лице со закана му одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.