На 15.02.2024 во 16.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле М.С.(23) од с.Длабочица, кривопаланечко. Таа била фатена при обид да изврши кражба во продажен објект во Куманово. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.