СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(48) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“. На 09.06.2024 пријавениот во неговиот дом, со закана извршил обљуба над Б.К., а целиот настан го снимил со мобилен телефон.