Скопјанка пријавила дека во својот дом на подрачјето на Чаир го пронашла починат својот син И. М. (35) од Скопје, кој имал здравстевни проблеми.

Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.