На 29.12.2023 во 09.05 часот било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, патничко моторно возило „опел астра“ со неготински регистарски ознаки, управувано од И.Р.(41) од Неготино, удрило во малолетничка од Неготино,која се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во ЈЗУ Здравствен дом „Неготино“. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино.