Вчера, вo 18.45 часот, во СВР Скопје било пријавно дека на регионалниот пат Скопје – Куманово, во с. Арачиново, Скопско, патничко моторно возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф. Ј. (37) од с. Арачиново, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во несреќата пешакот добил тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ Скопје. Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.