На 21.05.2024 во 20.31 часот во СВР Скопје, 30 – годишен жител на населбата Шуто Оризари – Скопје пријавил дека малолетник од истата населба се обидел да изврши обљуба врз неговата малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.