На 19.12.2023 во 01.25 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во Стара скопска чаршија констатирале смрт без видливи траги на насилство кај машко лице. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека се работи за А.Т.(58) од с.Чегране, гостиварско. Според пријавеното, додека се движел со негова познаничка му се слошило, по што паднал и починал. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.