Завчера во 04.20 часот во СВР Скопје, 59 – годишен маж од скопско село, пријавил дека бил физички нападнат со тврд предмет од неговата сопруга С.Т.(56).

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.