На 23.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека во бунар во село Кукуречани било пронајдено телото на Б.М.(55) од Кукуречани.

Телото било извлечено од екипа на Територијалната противпожарна единица, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Увид извршила екипа на СВР Битола.