МВР извести дека вчера во 9.20 часот во СВР Велес било пријавено дека во сопствениот дом во населба Рачени бил пронајден починат Р.А.(74) од Велес.
Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.