Неготинец е пронајден починат на работно место.

-Случајот бил пријавен синоќа во 19:24 часот во Полициската станица Неготино. Станува збор за 69-годишен човек, кој работел во фирма во неготинско село.Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција, соопштија од СВР Велес.