Маж попладнево скокна од зградата „Настел“ во скопската населба Тафталиџе, на булеварот „8 Септември“.

Полицијата го блокираше булеварот, а на место е пристигната е екипа на Брзата помош.

Според информациите на „Слободен печат“, станува збор за средовечен маж кој си го одзел животот.