Вчера, во 16.50 часот, во СВР Тетово, пријавено e дека на регионалниот пат Гостивар – Градец, во селото Добридол, се случила сообраќајна несреќа, во која учествувале две патнички моторни возила со гостиварски регистарски ознаки: „мицубиши“, управувано од 44-годишниот А. Н. од гостиварско Врапчиште, и „опел“, што го управувал 63-годишниот А. С. од гостиварска Топлица.

Во несреќата возачот на „опелот“ добил тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.