Познатиот македонски бодибилдер завчера во 09 часот и 15 минути бил пронајден починат во својот дом. Пријава пристигнала и во полицијата.

„На 06.03.2024 во 09.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачје на Кисела Вода бил пронајден починат М.П.(47) од Скопје“, информираат од МВР.