24-годишен Авганистанец бил пронајден починат со убодна рана на телото во близина на железничкиот мост во Гевгелија.

„На 15.5.2022, во 22.15 часот, во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во близина на железничкиот мост во Гевгелија било пронајдено починато машко лице со убодна рана од остар предмет на телото. Од извршениот преглед кај лицето биле пронајдени лични документи, од кои било утврдено дека се работи за 24-годишен мигрант од Авганистан. Увид на местото бил извршен од јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и екипа на ОВР Гевгелија“, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.