На 13.01.2022 околу 02.36 часот, на ул.„Тоде Думба“ во Куманово, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, во кое се превезувале П.П.(26) и Н.С.(29), двајцата од Куманово, удрило во ограда и во паркирано возило.

На местото на несреќата починал П.П., а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Н.С. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на несреќата.