На 08.12.2022 во 14.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Симеон Кавракиров“ починала М.М.(31) од Скопје.
Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство.
Увид на местото бил извршен од екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.