Триесет и едногодишна велешанка ноќеска била затекната почината од Итната помош Неготино.

Според информациите од МВР, од Итната помош пријавиле дека за време на нивна интервенција на улицата „Дојранска“ во Неготино, Л.Д. била затекната почината.

Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од ОВР Неготино. По наредба на јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција на Институт за судска медицина.