На 03.01.2024 во 00.47 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во деловен објект во Струмица била пронајдена почината 43 годишна жена од Струмица.

Според информацијата од обвинителката Виолета Милчовска од ОЈО Струмица, нема сомнежи за насилна смрт и траги на насилство, но заради целосно утврдување на причините за смртта телото на починатата е дадено на обдукција.

Увид на местото извршиле Јавен онвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и екипа на СВР Струмица.