54-годишниот Н.Т. од село Велошти бил пронајден мртов во планински појас кај месноста „Бегутинец,“ , вчера во 11:50 часот, информира МВР.

Од страна на лекар констатирана е смрт без траги на насилство, а увид извршија полициски екипи во координација со Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.